reklama

Sorry, your browser doesn't support Java.

informace

o projektu
mapa serveru
copyright
kontakt
Archiv článků  za rok 2004        

V sobotu 27.11.2004 se konal župní přebor v plavání. Tradičního přeboru, který se započítává do soutěže v sokolské všestrannosti se tentokrát zúčastnilo přes 95 plavců všech věkových kategorií. Závodníci přijeli z Mirošova, Holoubkova, Dobříva, Stupna, Kařeza, Oseka a Kamenného Újezda. Oproti jarnímu přeboru nebyl tentokrát závod rozdělen na dvě části. Proto měli všichni závodníci přímou konfrontaci se svými soupeři. Jako tradičně se role startéra ujal župní náčelník Vladimír Lisner. Jako rozhodčí byli tentokrát nominování Jan Auinger, Petr Kabelka, Jarmila Pečená a Andrea Vyletová. Dalšími pořadateli byly Věra a Zuzka Schwarzovi.V roli zapisovatelek se předvedli Jana Svobodová, Jiřina Hrbková, Líba Kašová a Ludmila Pečená. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout vybrané fotky z průběhu přeboru.


V úterý 23.11.2004 se konal v tělocvičně TJ Sokola Rokycany župní sraz cvičitelů. Návštěvníci, kteří se sjeli skoro ze všech jednot naší župy, si také rovněž mohli sami vyzkoušet nové trendy ve cvičebních hodinách. V programu srazu byla zařazena ukázka aerobiku, jógy, florbalového tréninku a mnoho dalšího. Součástí cvičitelského srazu bylo také slavností předání průkazek cvičitelů III.třídy všestrannosti, které proběhlo v nedávné minulosti v TJ Sokol Rokycany. Nakonec nesmíme zapomenout, že se tohoto příjemného a dneska již tradičního podniku zúčastnilo čtyřicetčtyři cvičitelů.


Ve čtvrtek 20.5.2004 se za krásného slunečného podvečeru konal v atletickém areálu na Jižním předměstí v Rokycanech přebor župy Rokycanovy v atletice. Na přebor se dostavili závodníci téměř všech věkových kategorií z Oseka, Dobříva, Stupna, Kamenného Újezdu a Rokycan. Ti závodili podle věkové kategorie v běhu na 40,50,60 nebo 100 m, ve skoku dalekém a hodu koulí nebo kriketovým míčkem. Na průběhu závodu se jako každoročně podíleli cvičitelé z rokycanské tělocvičné jednoty. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout vybrané fotky z průběhu přeboru.


Ve čtvrtek 29.4.2004 se v tělocvičně TJ Sokol Rokycany konal tradiční župní přebor v gymnastice. Přeboru se  zúčastnili závodníci z Mýta, Dobříva, Oseka, Kamenného Újezda, Mirošova a Rokycan. Diváci, kteří byly především z řad rodičů a prarodičů, mohli vidět jak závodníci předvádějí své sestavy na kladině, hrazdě, kruzích, prostných. K vidění byly také přeskoky přes koně a kozu. Součástí tohoto přeboru byl také župní přebor ve šplhu na laně a tyči. O spravedlivé hodnocení sestav se starali rozhodčí především z pořádající jednoty Sokola Rokycany. Přeboru se zúčastnili téměř všechny věkové kategorie. Nejzajímavější kategorie byla bezesporu kategorie mladších žáků a žaček, naopak nejtěžší cviky předváděli muži z TJ Sokol Mirošov. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout vybrané fotky z průběhu přeboru.


Dorostenci oddílu národní házené TJ Sokol Stupno dosáhli v sobotu 14.3.2004 skvělého úspěchu, když v Lázních Bělohradě dobyli hrdého titulu halových přeborníků ČOS. Vedli si už dobře na kvalifikačním turnaji hraném týden před tím v rámci Zimního přeboru oblasti. V Bělohradě nejprve porazili Osek 15:11 (8:4), góly: Baborovský 7 a Elšlégr a L. Caletka 4, pak opět bez větších problémů Dobrušku 16:12 (8:4), góly: L. Caletka 8, Baborovský 6 a O. Totzauer a Nový a nakonec v dramatickém a strhujícím souboji bohatém na branky i Krčín, když zvrátili nepříznivý vývoj zápasu a vyhráli 19:17 (8:9), branky: L. Caletka 9, Nový  6 a Elšlégr 4.

Pořadí Halového přeboru ČOS
1. Stupno          3-0-0  50:40  6
2. Krčín             1-1-1  48:49  3
3. Dobruška       1-1-1  38:40  3
4.Osek              0-0-3  35:42  0

Trenéři Josef Totzauer ml. a Pavel Souček měli k dispozici sestavu:
Brankáři  Marcel Kuncl a Martin Plzák
Obránci  Ondřej Šebek, Martin Černý, Stanislav Kroupa a Jan Hering
Útočníci  Libor Caletka (21 branek), Petr Baborovský (13), Tomáš Elšlégr (8), Tomáš Nový (7) a Ondřej Totzauer

Zároveň byli do širšího výběru družstva ČOS, které se v červnu střetne v Čakovicích v rámci mezizemských střetnutí Čechy  Morava s dorosteneckým výběrem ČSTV, vybráni brankář Marcel Kuncl, obránci Ondřej Šebek a Martin Černý a útočníci Libor Caletka a Tomáš Elšlégr. Jedním z trenérů výběru bude také Pavel Souček.


V sobotu 13.3.2004 se konal župní přebor v plavání. Tradičního přeboru, který se započítává do soutěže v sokolské všestrannosti se tentokrát zúčastnilo přes 80 plavců všech věkových kategorií. Závod musel být z kapacitních důvodů rozdělen na dvě části. Od 8:30 hodin závodili sokolové z Dobříva, Mirošova, Kamenného Újezdu, Mýta, Holoubkova a Stupna a potom od 10:30 hodin závodníci z TJ Sokol Rokycany. Na hladkém průběhu přeboru se podílel sehraný tým pořadatelů : zapisovatelky Jiřina Hrbková, Eliška Kantárová, Libuše Kašová a Ludmila Peštová, časoměřiči Jan Auinger, Petr Kabelka, Jarmila Pečená, Jirka Vlček, Láďa Mikuš a Andrea Vyletová. V roli startérů se opět osvědčili Láďa Lisner, Věra Schwarzová, Jana a Michaela Sedláčková. Nad vším dohlížela župní náčelnice Jana Svobodová.


Dnes byl na našich stránkách aktualizován seznam župních akcí na rok 2004. Kalendář je zatím pouze na první pololetí tohoto roku. Naši cvičenci se tedy mohou těšit na každoroční župní přebor v plavání, gymnastice a atletice, ale letos i poprvé  ve florbale. Dále nás čeká závod ZZZ a také i několik kulturních akcí. V únoru se totiž konají oblíbené šibřinky.


Všichni zájemci o videokazetu Akademie 2003 si mohou objednat tento vydařený projekt na e-mailové adrese webmastera nebo v kanceláři TJ Sokol Rokycany u sestry Jiřiny Hrbkové. Kazeta dokumentuje akademii TJ Sokol Rokycany, které se zúčastnila většina cvičitelských složek.


Od nového roku vznikla pod hlavičkou Rokycanovy župy nová tělocvičná jednota. Sídlo jednoty je na samé hranici našeho okresu a to v obci jménem Kařez. Historicky první starostkou TJ Sokol Kařez se stala Andrea Cafourková. Jednota je prozatím v procesu organizačního zakládaní. Další informace se můžete dozvědět pod odkazem Seznam jednot - Kařez.


 


Copyright © 2003 design by Asasen

informační web

doporučujeme